Győzelem a belga bajnok ellen

Az Újpest szerdán két új játékos érkezését is bejelentette, Cseke Benjámin kölcsönbe érkezett, valamint szerződtették Filkor Attilát is. Ők azonban még nincsenek Belgiumban a társakkal.

Az első félidőben nem alakult ki ziccer egyik oldalon sem, ez talán a nagy melegnek is volt köszönhető, a játékvezető ivószünetet rendelt el a hőség miatt, gól azonban ezt követően sem született az első félidőben – számolt be az ujpestfc.hu.

A második játékrészre beállt a Chelsea-sztár Eden Hazard öccse, Kylian Hazard, valamint Sallói Dániel is – kettejük közül utóbbi a hajrában fontos szerepet játszott. A 93. percben egy beadást követően fejelt, a kísérletet követően a labda még a kapufáról lepattant, második próbálkozásra azonban nem ő, hanem – a klub honlapjának javítása alapján – Loic Nego fejelt a kapuba.

Az Újpest így 1–0-s győzelmet aratott a belga bajnok felett.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Gent (belga)–Újpest 0–1
Újpest:
 Balajcza – Forró, Heris, Kálnoki Kis, Mohl (Hazard, a szünetben) – Windecker, Balogh – Nego Nagy G., Suljic – Perovics (Sallói)