2015.09.22.
Nem lett bajnok az Újpest 2006 nyarán. Ez olyan folyamatokat indított el, amelyek levét a mai napig isszuk. Jött a Vaduz elleni tragédia: 0–4 itthon egy liechtensteini amatőr csapat ellen, Bicskei Bertalan azonnali távozása. És a háttérben már ott voltak a belgák, sőt előkerült az idősebb Duchatelet is.
2015.09.21.
Évek óta meg akarom írni, hogy miért tart ott az Újpest, ahol tart és miért nem ez a csapat Magyarország kiemelt klubja. Sajnos teljesen logikusan visszavezethető, hogy hol és mikor tört meg minden. Meggyőződésem, hogy ha a csapat 2006 májusában legyőzi a Videotont, akkor most sokkal előrébb járna.
2015.09.20.
Három meccs, három vereség. Hat forduló óta nem győztünk, csak az újoncok ellen nyertünk, egy pontra vagyunk a kieső helytől. Nem megy a csapatnak, az utolsó 15 percben hat gólt kaptunk három meccsen, akkor sem nyerünk, ha a 90. percben még vezetünk. Valaminek történnie kell, mert baj lesz.